با معرفی ۳ روغن شگف‌انگیز برای افزایش رشد موی سر، به شما کمک خواهیم کرد تا دیگر آرزوی موهای بلند را نداشته باشید و هر چه سریع‌تر به آن‌ها دست یابید. در این مطلب از مجله افرا مارکت به موضوع بهترین روغن‌ ها برای رشد مو می‌پردازیم.

 بهترین روغن‌ ها برای رشد مو

روغن نارگیل

یکی از روغن‌های طبیعی برای افزایش رشد موی سر روغن نارگیل است. مردم هند از زمان‌های قدیم از روغن نارگیل برای مو تقویت و افزایش موهای سر خود استفاده می‌کردند. روغن نارگیل کاربرد بسیاری در موارد مختلف دارد. به عنوان مثال علاوه بر اینکه روغن نارگیل قابلیت استفاده خوراکی را دارد می‌توان از آن برای برطرف کردن خشکی موها و افزایش رشد مو استفاده کرد. روغن نارگیل حاوی مقدار زیادی اسیدهای چرب بوده که به فولیکول مو نفوذ می‌کند و با تقویت آن از ریزش مو جلوگیری می‌کند.

روغن آرگان

یکی دیگر از بهترین روغن‌ها برای افزایش رشد موهای سر روغن آرگان است. روغن آرگان که از مراکش به دست ما می‌رسد، از دانه‌های درخت آرگان استخراج می‌شود. روغن آرگان فواید بسیاری برای زیبایی دارد. این روغن نه تنها برای مو بلکه برای پوست هم تاثیر بی‌نظیری دارد. روغن آرگان به علت رنگ طلایی، به طلای مایع مشهور است. این روغن سرشار از اسیدهای چرب، آنتی اکسیدان‌ها و انواع مختلفی از ویتامین‌ها است.

روغن جوجوبا

روغن جوجوبا یک روغن و محصول طبیعی برای افزایش سرعت رشد مو است. استفاده از روغن جوجوبا برای پوست کف سر در به تعادل رساندن PH آن اهمیت بسیار زیادی دارد. روغن جوجوبا به‌طور کامل جذب ساقه‌های مو شده و به عنوان یک مرطوب‌کننده عالی عمل می‌کند. استفاده منظم از این روغن باعث درخشندگی بیشتر موها شده و ایجاد حالت وز در آن‌ها جلوگیری می‌کند. روغن جوجوبا علاوه بر افزایش سرعت رشد مو سر، گزینه مناسب برای افرادی است که از شوره سر رنج می‌برند.