افراد ترسو

احتمالا شنیده اید که احتیاط شرط عقل است و باید در سفر مراقب بود اما سفر به معنای تجربه و کشف چیزهای جدید و مکان های ناآشناست و باید در سفر از ترس ها عبور کرد. سفر با افراد ترسو تجربه هیجان را می کاهد و سبب می شود که شما و بقیه همسفرها هیچ لذتی از سفرتان نبرید زیرا این افراد منتظر یک اتفاق بد هستند و دائم انرژی منفی ایجاد می کنند و از همه چیز از راه رفتن در خیابان گرفته تا کشف مکان های ناشناخته و … می ترسند و هر تجربه جدیدی تنها باعث ترس و وحشت آن ها می شود.

افراد خسیس

سفر هزینه های مختلفی مانند بازدید از مکان های تاریخی یا گردشگری ، خرید، خورد و خوراک و... را در پی دارد. اگر شما با فردی سفر کنید که حاضر به خرج کردن نباشد، یا باید خودتان پرداخت هزینه او را بر عهده بگیرید یا از خیلی لذت های سفر چشم بپوشید.

برای اینکه سفر به شما خوش بگذرد، باید با فردی مسافرت بروید که در حد مناسب هزینه کند، بنابراین با افراد خسیس مسافرت نروید. اگر مجبورید با فرد خسیس سفر کنید، حتما از او بخواهید قبل از سفر سهم خود را پرداخت کند.


افراد نازک نارنجی و لوس

سفر با افراد نازک نارنجی و لوس، باعث می شود کل سفر مجبور باشید از او مراقبت کنید چرا که او تنها با کمی پیاده روی خسته شده یا مچ پایش ورم می کند یا بعد از خوردن یک غذای خیابانی خوشمزه مریض می شود و... . این افراد در سفر باری اضافه به دوشتان خواهند بود و اجازه ماجراجویی و لذت بردن از سفر را از شما می گیرند.


افراد خیلی مقرراتی و منظم

داشتن نظم در زندگی موجب پیشرفت می شود اما برخی اتفاقات در سفر غیر منتظره بوده و در سفر نمی توان منظم بود. بخشی از لذت سفر بسته به جا به جا شدن زمان های همیشگی زندگی و تغییر شرایط است.

در سفر شما نمی توانید مانند خانه سر ساعت هفت صبح صبحانه ، ساعت 12 ناهار و ساعت 10 شب بخوابید بنابراین با افرادی که خیلی مقرراتی هستند و بابت دیرشدن پشت چشم نازک کرده یا جمله معترضانه می گویند، مسافرت نروید

افراد همه چیز دان

اگر نمی خواهید پشیمانی و خراب شدن سفر را تجربه نمایید، با افرادی که فکر می کنند همه چیز را می دانند، سفر نروید، فرقی نمی کند،در مورد چه چیزی صحبت می کنید، این افراد از قبل کاملا در مورد آن اطلاع دارند مثلا این افراد در سفر می گویند راه ها و مقصدها را به خوبی بلدند و به شما می گویند از این راه بروید اما وسط راه متوجه می شوید که بار اولشان است که به چنین سفری آمده اند پس با این افراد که بیشتر حرف حرف خودشان نیز هست، سفر نروید.


افراد تنبل

افراد تنبل از بدترین همسفرها هستند چرا که اصلا حوصله صبح زود بیدار شدن را ندارند و هر برنامه هیجان انگیز و ماجراجویی زیادی خسته هستند و به جای گشت و گذار و ماجراجویی ترجیح می دهند، چرت بزنند.

همسفر شدن با این افرد نه تنها سبب می شود برنامه سفرتان به هم بریزد بلکه همه کارها را خودتان باید انجام دهید و نی توانید در انجام کارها روی او حساب باز کنید

اگر می خواهید از سفر لذت ببرید:

  • با افرادی سفر بروید که هم پا و هم قدم هستند.
  • با افرادی سفر بروید که سطح تفکر یکسانی با شما دارند یعنی با هم فرهنگ خودتان سفر بروید.
  • یک فرد برون گرا هستید به هیچ وجه برای مسافرت سراغ افراد درون گرا نروید زیرا افراد درونگرا سفر را به کام تان تلخ و شما را فردی پرحرف و غیرعادی می دانند.