نور آفتاب دارای اشعه های UV است که برای سلامتی پوست صورت بسیار مضر و آسیب رسان است و لازم است از یک محصول بهداشتی با کیفیت برای مراقبت از پوست خود در برابر این اشعه ها استفاده کنید که محصولی که بیشتر افراد برای جلوگیری از آفتاب سوختگی و مشکلات ناشی از اشعه های مضر نور خورشید از آن استفاده می کنند، ضدآفتاب است که می تواند یک لایه محافظتی روی پوست تشکیل دهد و مانع از عبور اشعه های مضر نور خورشید به پوست صورت می شود.

همه ما در فصل های گرم و تابستان هر روز قبل از قرار گرفتن در معرض آفتاب از کرم های ضدآفتاب استفاده می کنیم اما بیشتر ما از اهمیت استفاده از ضدآفتاب در فصل های زمستان و پاییز خبردار نیستیم که در این مطلب قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم.

ضدآفتاب یا فلوئید ضد آفتاب ؟ مورد استفاده در پاییز و زمستان

یکی از نکاتی که لازم دیدیم در این مطلب به آن بپردازیم تفاوت استفاده از ضدآفتاب با فلوئید ضدآفتاب است که بیشتر ما با محصولی به اسم فلوئید ضدآفتاب اصلا آشنایی نداریم و نمی دانیم کاربرد این محصول چیست و بیشتر برای مراقبت از پوست خود در ابرابر اشعه های مضر نور خورشید از ضدآفتاب استفاده می کنیم.


فلوئید ضدآفتاب محصولی مایع است که دارای خاصیت آبرسانی و ضدآفتاب است و برای پوست های چرب مناسب است و افرادی که پوست چرب دارند برای کنترل چربی پوست بهتر است به جای کرم های ضدآفتاب که دارای چربی در ساختار خود هستند از فلوئید ضدآفتاب استفاده کنند.

ضدآفتاب نیز گزینه مناسبی برای افرادی است که پوست متعادل یا خشکی دارد پس اگر پوست چرب دارید به فکر استفاده از فلوئید ضدآفتاب و اگر پوست خشکی دارید از ضدآفتاب استفاده کنید و لازم است قبل از استفاده از این محصولات نوع پوست خود را بشناسید و محصول مناسبی را برای این کار انتخاب کنید.

باد و رطوبت کم در فصل زمستان و پاییز !

در فصل زمستان مقدار رطوبت کم و باد زیاد است که می تواند برای سلامتی پوست بسیار مضر و آسیب رسان باشد و لازم است از محصولی استفاده کنید که علاوه بر مراقبت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید از پوست در برابر خشکی و کمبود رطوبت نیز مراقبت کند.

ضدآفتاب ها در ساختار خود علاوه بر مواد ضدآفتابی دارای هیالورونیک اسید برای آبرسانی و رطوبت رسان به پوست است و می تواند در هر آب و هوایی پوست شما را مرطوب نگه دارد و مانع از خشک شدن پوست شود.

خشکی پوست دلیل بسیاری از مشکلات پوستی است و باعث ایجاد چین و چروک، پیری زودرس، لکه های پوستی و تیرگی پوست و… می شود که لازم است در این فصل ها از یک ضدآفتاب با کیفیت استفاده کنید که علاوه بر مراقبت از پوست در برابر اشعه های مضر نور خورشید از آن در برابر خشکی و عوارض ناشی از آن مراقبت کند.

برف و یخ نور را تشدید می کند !

خیلی از افراد ممکن است برایشان سوال باشد که چرا باید در فصل های سرد مثل زمستان و پاییز نباید از استفاده از ضدآفتاب را نادیده گرفت ؟! در جواب باید گفت در فصل زمستان برف و یخ نور بازتاب نور خورشید را تشدید می کند و اثرات مخرب آن بر پوست را بیشتر می کند.

پس لازم است در فصل های زمستان بیشتر از قبل از ضدآفتاب استفاده کنید چون اثر نور خورشید بر پوست بیشتر از فصل های گرم است و به دلیل شرایط آب و هوایی این فصل کرم ضدآفتاب سریع تر از روی پوست پاک می شود و لازم است زود به زود آن را روی پوست خود تمدید کنید.

پس می توان پی برد که ضدآفتاب جزء محصولاتی است که در هر فصلی و در هر آب و هوایی لازم است از آن استفاده کرد و از پوست خود در برابر اشعه های UV مراقبت کرد و مانع از آسیب رسیدن به آن شد.

لایه ازون در فصل زمستان در نازک ترین حالت خود قرار دارد

لایه ازون لایه ای در اطراف کره زمین است که مانع از عبور اشعه های مضر نور خورشید به زمین می شود و در فصل های زمستان و پاییز در نازک ترین حالت خود قرار دارد و بیشتر از دیگر اوقات این اشعه ها به داخل زمین از آن عبور می کند.

در این فصل ها به دلیل بیشتر بودن این اشعه ها در نور خورشید لازم است حتما از یک ضدآفتاب بسیار با کیفیت و در یک برند معتبر استفاده کنید و به دلیل زودتر پاک شدن آن در زمستان سعی کنید زود به زود آن را تمدید کنید و با استفاده از آن از پوست خود در برابر آفتاب سوختگی و مشکلات ناشی از اشعه های UV مراقبت کنید.

ضدآفتاب های زیادی در برندهای مختلف در بازار موجود است اما لازم است برای گرفتن بهترین نتیجه از یک محصول با کیفیت در یک برند معتبر استفاده کنید و با مراجعه به دسته بندی خرید ضد آفتاب در فروشگاه اینترنتی پاپیون می توانید انواع ضدآفتاب در برندهای بسیار معتبر و شناخته شده را مشاهده کنید و از آنها برای مراقبت از پوست خود استفاده کنید.