تاریخ محصولات بهداشتی خارجی

خیلی از دوستانی که محصولات خارجی به خصوص اروپایی خرید میکنند. در اولین بررسی که انجام میدهند چک کردن تاریخ تولید و انقضا محصولات است. که 90 درصد این افراد قادر به یافتن تاریخ تولید و انقضا محصولاتی که خریده اند نیستند.

چگونگی چک کردن تاریخ محصولات :

تاریخ محصولات خارجی به صورت بچ نامبر روی خود قوطی ها چاپ میشوند که در سایت های جهانی خاص قابل مشاهده هستند. بهترین این سایت ها سایت http://checkcosmetic.net/ میباشد.

جهت بررسی تاریخ تولید و انقضا  اول شناسایی بچ نامبر کالا میباشد. بچ نامبر  معمولا از 6 الی 7 اعداد و حروف انگلیسی تشکیل شده است. برای مثال

شرکت لورال 28T300

شرکت گارنیر 28U301

شرکت بادیشاپ XU504FR

شرکت نیتروژینا LOT1201V

اینها نمونه بچ نامبر  شرکت های معتبری هستند که سایت چک فرش ساپورت میکند. کافی است بچ نامبر محصولات را پیدا کرده و در دسته بندی سایت جهانی چک فرش برند را انتخاب و بچ نامبر را وارد کنید تا تاریخ تولید محصول نشان داده شود.

عکس بالا نمونه کار صحیح چک کردن تاریخ تولید کالا هست. که برای ما تاریخ تولید آبرسان لورال را نشان میدهد

PRODUCTION DETA= تاریخ تولید

AGE =سن کالا هست

تاریخ انقضا نشان داده نمیشود . در پایین صفحه  سایت چک فرش نوشته است که مینیموم تاریخ انقضا کالاهای بهداشتی اروپایی 3 سال میباشد. یعنی تاریخ تولید اگر 2020 باشد انقضا 2023 است.


علت چاپ نکردن تاریخ محصولات بهداشتی خارجی

همه کشورهای اروپا یا در کل کشورهای خارجی به جز ترکیه٬ هیچ کدام تاریخ تولید و انقضا چاپ نمیکنند. علت بر اینکه کلاهبرداران نتوانند فیک و تقلبی محصولات را تولید  کنند. پس سایت چک فرش هم میتواند تاریخ انقضا را نشان دهد . و هم دلیل بر اصل و اورجینال بودن کالا هاست.

یک سوال خارج از بحث چرا محصولات خارجی پلمپ فویلی ندارند؟

بهداشت اروپا تماما محصولات اروپایی که باید تااید کند را دستور داده تا فویل آلومنیوم در محصولات استفاده نکنند. دلیل اینکه فویل در مدت زمان باعث ایجاد تولید سم میکند. این سم برای محصولات پوستی سرطان زا میباشد.