این نکات کلی مراقبت از پوست توسط متخصصان پوست می تواند تقریباً برای همه مفید باشد.


1- استفاده از کرم ضد آفتاب روی دست

هر روز قبل از بیرون رفتن از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. کرم ضد آفتاب نزدیک ترین چیزی است که ما به چشمه جوانی داریم. واقعا می تواند پیری پوست را کند کند. همچنین می تواند به پیشگیری از سرطان پوست کمک کند. به دنبال ضدآفتابی باشید که دارای محافظت وسیع الطیف، SPF 30 (یا بالاتر) و مقاومت در برابر آب باشد.


در حالی که محافظت از پوست نوزادان در برابر نور خورشید بسیار مهم است، AAD توصیه می کند فقط برای کودکان 6 ماهه و بزرگتر از ضد آفتاب استفاده کنید.

2

سیگار نکش سیگار کشیدن سرعت پیری پوست شما را افزایش می دهد. اگر سیگار می کشید، زخم های شما نیز مدت بیشتری طول می کشد تا بهبود یابد. و تحقیقات نشان می دهد که سیگار کشیدن برخی از بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و هیدرادنیت چرکی را بدتر می کند .

3

پوست خود را از نظر سرطان پوست بررسی کنید. خودآزمایی پوست می تواند به شما کمک کند سرطان پوست را در مراحل اولیه پیدا کنید، زمانی که به شدت قابل درمان است. اگر متوجه لکه‌ای متفاوت از سایرین یا تغییر، خارش یا خونریزی شدید، به متخصص پوست مراجعه کنید.

4

اگر دوست دارید برنزه به نظر برسید از خود برنزه کننده استفاده کنید. هر زمان که در داخل یا خارج از خانه برنزه می‌شوید، پوست خود را زود پیر می‌کنید. همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهید. یک برنزه کننده می تواند بدون خطرات ظاهری را که می خواهید به شما بدهد. برای حفظ سلامت پوست خود، می خواهید از آن در برابر نور خورشید محافظت کنید، حتی زمانی که از برنزه کننده استفاده می کنید.

5

از محصولات مراقبت از پوست متناسب با نیازهای پوست خود استفاده کنید. نوع پوست شما چیست - چرب، خشک، معمولی، مختلط یا حساس؟ آیا بیماری پوستی دارید؟ استفاده از محصولاتی که برای نیازهای پوست شما فرموله شده اند، به بهترین شکل ظاهری و احساسی پوست شما کمک می کند.