یک شکست مطمئناً می تواند روز شما را خراب کند، اینطور نیست؟ از نگاه کردن در آینه و کشف یک جوش تازه متنفرم. احتمالاً در مورد راه هایی برای خلاص شدن از شر زیت ها و جلوگیری از ایجاد زیت های جدید شنیده اید، اما گاهی اوقات آنها به سادگی کار نمی کنند. خوشبختانه، احتمالا چیزهایی وجود دارد که شما آنها را امتحان نکرده اید. من نکاتی را جمع آوری کرده ام که ممکن است برای شما مفید باشد، اما ممکن است متوجه نشده باشید که ممکن است. بهم بگو چطور پیش می رود.


1

به جای استفاده از مواد معمولی، پاک کننده روغن را امتحان کنید

ممکن است از خود بپرسید که قرار دادن روغن بیشتر روی صورت شما چگونه می تواند به کاهش جوش ها کمک کند، اما می تواند برای شما مفید باشد. پاک کننده معمولی خود را با پاک کننده روغن تعویض کنید و مراقب نتایج عالی باشید. پاکسازی روغن با کمک به تنظیم تولید چربی پوست شما عمل می کند، که می تواند سبوم را کاهش دهد، که از مسدود شدن منافذ و زگیل ها جلوگیری می کند. به علاوه، پاک کننده روغن، صورت شما را نرم و صاف می کند.


2

از سرکه سیب برای تقویت رنگ استفاده کنید

2 قسمت فندق جادوگر را با 1 قسمت سرکه سیب خام ترکیب کنید. این مخلوط به تعادل pH طبیعی پوست شما کمک می کند و می تواند جوش ها را کاهش دهد. در عین حال، سرکه سیب یک لایه بردار طبیعی است، به این معنی که می تواند به پاک کردن منافذ و جلوگیری از ایجاد جوش های بیشتر کمک کند.


3

عسل را روی جوش ها بگذارید

من این روش را امتحان کرده ام و برای از بین بردن جای جوش و کاهش قرمزی مفید است. عسل مملو از آنتی اکسیدان ها است و می تواند پوست شما را در زمانی که از بین می رود تسکین داده و آرام کند. قبل از رفتن به رختخواب، کمی عسل روی جوش ها قرار دهید و تا صبح تفاوت را مشاهده کنید


4

یک مکمل پروبیوتیک را به برنامه روزانه خود اضافه کنید

پروبیوتیک ها حاوی انواع خوبی از باکتری ها هستند که به روده های شما نفوذ می کنند و به تعادل باکتری های بد کمک می کنند. این به از بین بردن برخی از مخمرها و چیزهای بدی که بدن شما را کاملاً از بین می برد کمک می کند. بسیاری از افراد برای سلامت دستگاه گوارش شروع به مصرف پروبیوتیک ها می کنند، اما پس از آن متوجه تفاوت های زیادی در پوست خود می شوند. آنها را امتحان کنید! به درد نمیخوره


5

جوش های خود را با روغن درخت چای آغشته کنید

روغن درخت چای دارای خواص ضد قارچی و ضد باکتریایی است که آن را به گزینه ای مناسب برای خلاص شدن از شر مشکلات آکنه تبدیل می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که مقدار کمی از روغن را روی لکه های خود بمالید تا از شر آنها خلاص شوید. می توانید روغن درخت چای را در فروشگاه های مواد غذایی بهداشتی پیدا کنید یا متخصص پوست می تواند به شما در یافتن مقداری از آن کمک کند.