اگر دچار شکستگی شدید، احتمالاً به سختی تلاش می کنید تا درمان های خانگی موثر برای آکنه را بیابید .


اکثر مردم هر زمان که آکنه یا جوش روی صورتشان ظاهر می‌شود دچار سرما می‌شوند، مخصوصاً برای کسانی که در تجارت نمایشی و سرگرمی فعالیت می‌کنند. این یک کابوس وحشتناک است که فقط می خواهند از آن بیدار شوند.

اما بدتر از خود آکنه، این واقعیت است که برخی از کرم‌های معمولی و صابون‌های زیبایی برای مقابله با آکنه می‌توانند برای پوست خشن باشند. آنها می توانند مشکل را تشدید کنند و عوارض جانبی مانند خشکی، تحریک پوست و التهاب به جای بگذارند.

این به غیر از این واقعیت است که محصولات زیبایی می توانند بسیار گران باشند. با این حال، تلاش شما برای دستیابی به پوستی صاف، عاری از آن جوش ها و آکنه های آزاردهنده، چندان دلهره آور نیست.

درمان های خانگی موثر زیر را برای آکنه در نظر بگیرید.


                                1

غذاهای چرب را محدود کنید

تحقیقات همچنین ارتباط بین آکنه و مصرف وعده های غذایی چرب یا روغنی را نشان داده است. به طور معمول، حتی اگر غذاهای غنی از روغن فواید تغذیه ای خود را دارند، انباشته شدن روغن در سیستم می تواند برای بسیاری از افراد باعث بروز عارضه شود.


بنابراین اگر به دنبال خلاص شدن از شر آکنه هستید، به نفع شماست که مصرف غذاهای چرب را کاهش دهید. این بدان معناست که غذاهای سرخ شده، غذاهای ناسالم، دسرها و نوشابه را محدود کنید.


قبل از امتحان هر یک از این روش ها، حتما با متخصص پوست خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که روشی که انتخاب می کنید گزینه مناسبی برای پوست شما است.

                                2

تسکین استرس

وقتی استرس دارید، اگرچه ممکن است این را ندانید، بدن شما با ترشح هورمون‌هایی که می‌توانند باعث شیوع آکنه روی پوست شما شوند، پاسخ می‌دهد.


اگر همیشه خود را در موقعیت‌های استرس‌زا می‌بینید که باعث می‌شود ضربان قلب‌تان تند شود یا شما را در معرض خطر قرار دهد، به احتمال زیاد به طور دوره‌ای میزبان آکنه هستید. این امر به ویژه اگر مستعد آکنه هستید، بیشتر خواهد بود.


برعکس، قرار گرفتن در یک محیط آرام و آرام شما را بدون آکنه نگه می‌دارد، بنابراین سعی کنید تا حد امکان خود را آرام کنید


                               3

پوست موز

هنگامی که آکنه دارید، متوجه خواهید شد که پوست موز می تواند به اندازه هر درمان دیگری موثر باشد. آنها حاوی لوتئین هستند، یک عامل ضد التهابی که رشد سلول های سالم پوست را تشویق می کند.


به سادگی مقداری پوست موز را به صورت خمیر درآورید و به آرامی روی صورت تمیز خود بمالید. قبل از شستشو با آب گرم تا 20 دقیقه بگذارید بماند.


                              4

چای سبز

چای سبز در درمان آکنه نیز بسیار مفید است. سرشار از خواص ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی قوی است که شامل فلاونوئیدها، تانن ها و اپی گالوکاتچین 3-گالات است که در جلوگیری از رشد باکتری ها و حفظ آکنه صورت شما مفید است.


برای استفاده از چای سبز به عنوان درمان آکنه، به سادگی صورت خود را هر روز صبح با یک حوله آغشته به چای سبز گرم تمیز کنید. این کار را چندین روز تکرار کنید تا نتیجه عالی داشته باشید.


                               5

ژل آلوئه ورا

آلوئه ورا یکی از محبوب‌ترین گیاهان دارویی و درمان‌های خانگی طبیعی است. فواید آن برای سلامتی برای سال ها ثابت شده است.


آلوئه ورا نیز یک عامل ضروری است که می تواند برای آکنه معجزه کند. ژل گیاه آلوئه ورا حاوی اسید سالیسیلیک و گوگرد است که می تواند به خلاص شدن از شر التهاب و بازگرداندن زیبایی اسکی شما کمک کند.


این یک شگفتی کوچک است که آلوئه ورا در بسیاری از محصولات زیبایی رایج مانند صابون، مواد شوینده، کرم و لوسیون، حتی شامپویی که قبلاً استفاده می‌کنید، گنجانده شده است. آلوئه ورا با استفاده موضعی می تواند پوستی صاف و بدون آکنه به شما بدهد.