این که آیا تمام هفته کار می کنید، به طور تمام وقت از فرزندان خود مراقبت می کنید یا سعی می کنید با هر دوی آنها دستکاری کنید، جای تعجب نیست که برای اکثر ما دائماً در حال حرکت هستیم و گاهی اوقات سلامتی ما آسیب می بیند. با یک سبک زندگی پرمشغله، ما همیشه زمانی را نداریم که بخواهیم کارهایی مانند ورزش منظم، پختن وعده های غذایی سالم و قرار دادن پاهای خود را برای استراحت انجام دهیم. با وقت خالی کم و روشی سریع برای زندگی، اغلب خود را انتخاب می کنیم که گزینه مناسبی را برای آسان کردن زندگی خود انتخاب کنیم. انتخاب یک غذای آماده در زمانی که زمان لازم برای پخت و پز یا بردن ماشین را نداریم، بسیار آسان است، اما با ایجاد تغییرات ساده در زندگی روزمره خود، می تواند در دراز مدت بسیار مفید باشد. نکات ما را در زیر بررسی کنید تا دریابید که چگونه سبک زندگی خود را برای بهبود سلامت کلی خود تغییر دهید .


                                 1

راه رفتن را یاد بگیر

یک راه عالی برای بهبود تناسب اندام کلی، پیاده روی بیشتر است. اگر در نزدیکی محل کار خود زندگی می کنید، سعی کنید به جای استفاده از ماشین خود، پیاده به محل کار بروید. اگر این یک گزینه نیست، پس چرا در استراحت ناهار خود قدم بزنید تا کمی هوای تازه داشته باشید. اگر قصد دارید پیاده روی را تا حد امکان در زندگی روزمره خود بگنجانید، مطمئن باشید که نه تنها از مزایای سلامتی پیاده روی بهره مند خواهید شد ، بلکه در هزینه نیز صرفه جویی خواهید کرد.

 


         2

به یک کلاس ورزشی بپیوندید

ورزش منظم یک عامل کلیدی برای کمک به کاهش وزن، حفظ کاهش وزن، حفظ تناسب اندام و به طور کلی احساس سلامت و شادی بیشتر در زندگی است. یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ انگیزه برای انجام ورزش منظم، یافتن کلاس یا ورزشی است که از آن لذت می‌برید. با شرکت در یک فعالیت منظم به انتخاب خود، شما را تشویق می کند که به سرگرمی جدید خود پایبند باشید و احتمالاً با دوستان جدیدی ملاقات کنید. سعی کنید زمان را به عنوان یک زمان اجتماعی سرگرم کننده و نه فقط زمانی برای ورزش در نظر بگیرید.


      3

وعده های غذایی سالم را در اولویت قرار دهید

غذاهای سالم زیادی وجود دارد که سریع و آسان آماده و طبخ می شوند. سالم بودن لزوماً به معنای گذراندن سن در آشپزخانه نیست. پختن یک سرخ کردنی ساده مغذی می تواند فقط چند دقیقه طول بکشد. سعی کنید در دسته های بزرگ بپزید و سپس مقداری را فریز کنید، این ایده آل برای زمانی است که به یک وعده غذایی سریع و گزینه ای بسیار سالم تر از غذای آماده نیاز دارید. هر باقیمانده از زمان شام فرصت مناسبی برای ناهار روز بعد است، که به شما کمک می کند تا به اندازه وعده های صحیح پایبند باشید و زیاده روی نکنید


     4

یک خواب شب خوب

داشتن حدود 8 ساعت خواب در شب برای سلامتی شما بسیار مفید است. در مواقعی که احساس استرس و اضطراب می کنیم دچار اختلال خواب می شویم. قبل از رفتن به رختخواب، فهرستی از کارهایی که باید انجام دهید تهیه کنید یا نگرانی هایی را که در ذهن دارید یادداشت کنید. این تضمین می کند که چیزهای مهم را فراموش نخواهید کرد و با نوشتن احساسات خود ممکن است به آرامش شما کمک کند. یک خواب آرام به شما کمک می کند تا با احساس شادابی و آمادگی برای مقابله با دنیا از خواب بیدار شوید. از برنامه های بی خوابی برای کمک به خواب استفاده کنید .


                              5

به لبخند زدن ادامه بده

یکی از مهم ترین راه های احساس و سالم ماندن، شاد بودن است. اگر یاد بگیرید که احساس مثبت داشته باشید، به شما کمک می کند قوی بمانید و روی اهداف زندگی خود تمرکز کنید، مانند کاهش وزن یا تغذیه سالم. وقتی احساس خوبی نسبت به خود دارید، احساس کردن و کنترل کردن آن بسیار آسان‌تر است. احاطه کردن خود با افراد سالم و مثبت تأثیر زیادی خواهد داشت و به نوبه خود شما را تشویق می کند که از آنها پیروی کنید. و خیلی ساده، بیشتر لبخند بزنید .