آرایش چشم از مهم ترین قسمت های میکاپ به شمار می آید که آرایشگران دقت و زمان زیادی را صرف آرایش چشم می کنند. اکثر خانم ها می پسندند که با انجام آرایش چشم هایی درشت و جذاب داشته باشند که برای این کار مدل های آرایشی مختلفی وجود دارد که در ادامه مطلب چند مدل آرایش برای بزرگ تر نشان دادن چشم آموزش داده شده است که میتوانید از این مدل آرایش برای چشم هایتان استفاده کنید.

آموزش آرایش برای بزرگ تر نشان دادن چشمبیشتر خانم ها دوست دارند چشم هایی درشت و جذاب داشته باشند و برای این کار روش های آرایشی زیلدی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. در این جا با چند نمونه ترفند آرایشی برای درشت تر نشان دادن چشم ها آشنا شوید

از دو رنگ سایه استفاده کنید

معمولا گریمورهای بازیگران برای درشت تر کردن چشم ها از ۲ رنگ سایه متفاوت استفاده می کنند. این کار باعث بزرگ تر نشان دادن چشم ها می شود.

سایه ها را درست بکشید

یکی از توصیه های سارا لوسرو آرایشگر هنرمندان برای درشت تر نشان دادن چشم ها این است که در قسمت میانی خط مژه رنگ بیشتری استفاده کنید و روی قسمت میانی پلک بالای چشم تمرکز کنید زیرا پهن ترین قسمت چشم هاست. در تصویر بالا قسمت هایی که باید سایه روشن یا تیره زده شود نشان داده شده است.

از مداد چشم و خط چشم روشن استفاده کنید

سایه یا خط چشم آبی و بنفش امتحان کنید. هر چیزی که روشن باشد چشم ها را درشت تر نشان می دهد. وقتی این سایه ها و هط چشم ها درست استفاده شوند چشم ها برجسته تر می شود.

از قانون چین پلک پیروی کنید

همه ما این چین را در پلک بالای چشم داریم. مداد را کمی بالای چین پلک بکشید تا برجستگی طبیعی چشم بیشتر به چشم بیاید.

از تکنیک آمبره استفاده کنید

تکنیک آمبره (تکنیکی است که در آن رنگ از تیره به روشن کشیده می شود) در این روش از سایه روشن روی پلک استفاده می شود و طیف تیره تر همان سایه روی چین پلک کشیده می شود. این تکنیک چشم ها را درشت تر نشان می دهد.

رنگ های بژ آرایش را طبیعی تر میکند

برای این که بخواهیم بدون استفاده زیاد از سایه چشم ها را درشت تر نشان دهیم باید در گوشه داخلی چشم مداد صدفی بکشیم. اما مداد بژ و قهوه ای آرایش را طبیعی تر نشان می دهد.

چشم ها را کانتورینگ کنید

برای این که به چشم ها حالت بیشتری بدهیم باید بالا و پایین پلک سایه قهوه ای روشن بکشیم. گوشه خارجی چشم را با سایه صدفی هایلایت کنیم. زیر ابروها هم سایه سفید بکشیم تا چشم ها روشن تر نشان داده شود.

ایجاد یک ظاهر دراماتیک با سایه چشم اسموکی

در این سبک آرایشی باید خط مژه ها را مداد بکشید. برای این که چشم ها زیاد تیره نشود به تمام پلک ها سایه رنگ پوست بزنید. سپس یک مداد بردارید و ابتدا به خط مژه بالا و بعد به خط مژه پایین بزنید. در آخر گوشه داخل چشم را با سایه سفید هایلایت کنید.

برجستگی چشم ها را با سایه براق بیشتر نشان دهید

سایه های روشن براق یا خط چشم های روشن براق برای برجسته کردن فرم چشم عالی هستند. اگر می خواهید چشم ها بازتر نشان داده شوند از این سبک آرایش چشم استفاده کنید.

چشم، دریچه ای به روح است و بیشتر زیبایی و جاذبه انسان ها در چشمان آنها جمع شده است. با نگاه می توان به اعماق فکر یک انسان نفوذ کرد. هر چه چشم ها زیباتر، جذابیت بیشتر. هر چه چشم درشت تر، چهره، زیباتر. از این رو، ترفندهای ساده آرایشی برایتان ذکر کرده ایم تا با کمک آنها، چشم های خود را بزرگ تر از آنچه هست، نشان دهید.

بالا کشیدن چروک چشم ها

چروک های اطراف چشم، عمق و فرم چشم را نشان می دهند. منظور از چروک، خطوطی است که در اطراف چشم ها قرار دارند. برای اینکه چشم ها را بزرگ تر نشان دهید، با سایه و مداد، آنها را بالا بکشید. یک خط ساده در ادامه چشم و مژه ها به بیرون بکشید. با فرچه، سایه را به بیرون و سپس در امتدا گردی پشت پلک، به داخل بکشید و محو کنید. ترجیحا این امتداد خط از چشم بیرون نزند تا حالت طبیعی تری داشته باشد و فقط باعث بزرگ دیده شدن چشم بشود.

استفاده از رنگ آبی

به جای مداد سیاه، از مداد، ریمل و سایه آبی استفاده کنید. آبی باعث می شود تا سفیدی چشم شما بیشتر و براق تر دیده شود. سایه آبی را نیز در قسمت داخلی چشم، کم‌رنگ تر و در قسمت بیرونی، پررنگ تر بکشید. همین کار ساده توهم بزرگ تر بودن ایجاد می کند.

به سمت بالا ریمل بزنید

برای اینکه چشم ها درشت تر شوند، چند ریمل مختلف روی مژه ها بزنید و مژه ها را به طور کامل به سمت بالا ریمل بزنید. اول از ریمل بلندکننده و سپس از انواع حجم دهنده و پرپشت کننده استفاده کنید. مرکز مژه ها را به سمت بالا برس بکشید تا چشم ها گرد و بزرگ دیده شوند.

مژه مصنوعی

اگر دوست دارید چشمانتان بیشتر حالت عروسکی و فانتزی داشته باشد، از مژه های مصنوعی استفاده کنید. البته قسمت درونی چشم باید مژه هایش کوتاه تر باشد. در انتها نیز مژه ها باید بلندتر باشند. این ترتیب موجب بزرگ تر دیده شدن چشم ها می شود.

استفاده از مداد طلایی

برای اینکه چشم درشت تر دیده شود، می توانید پشت خط چشم، یک خط نیز مداد طلایی یا صدفی بکشید. این رنگ، بازتاب خوبی دارد و باعث می شود تا چشم ها بازتر و زیباتر دیده شوند.

سایه دودی

سایه دودی را در پشت پلک و زیر چشم استفاده کنید. این باعث می شود تا چشم درشت تر دیده شود. سایه دودی در زیر چشم موجب می شود تا سفیدی چشم بیشتر دیده شود و نتیجه آن بزرگ تر دیده شدن چشم است. از رنگ هایی که بیشتربه رنگ پوست شما شباهت دارد، استفاده کنید. رنگ نزدیک رنگ پوست باعث زیباتر دیده شدن آرایش می شود و توی ذوق نمی زند.

خط چشم

بعد از استفاده از ریمل، خط چشم های مایع گزینه های بسیار خوبی هستند. یک خط باریک پشت پلک بکشید تا باعث بزرگ دیده شدن چشم شود. البته خط چشم را فقط در همان قسمت داخلی چشم بکشید و بیرون نروید تا موجب درشتی شود.

حفظ سادگی

سایه سفید و ریمل با برق لب ساده ترین آرایش است و باعث زیبایی صورت نیز می شود.

رنگ ابروها

پس از چشم، باید سراغ ابرو بروید. ابروها را گرد و کمانی بکشید. با ریمل ابرو، ابروها را کمی پررنگ تر کنید تا زیبایی ابرو موجب دیده شدن چشم ها نیز بشود.

آرایش محو

با خط چشم های قهوه ای، زیر پلک را بکشید. این کار باعث می شود تا عمق چشم دیده شود. سپس روی آن ریمل بزنید.