می‌دانید که باید همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید، درست است؟ بنابراین اکنون وظیفه دارید بهترین ضد آفتاب را برای خود جستجو کنید. خوشبختانه، یادگیری خواندن برچسب ها تنها چیزی است که برای یافتن بطری عالی در آنجا لازم است. همه کرم‌های ضد آفتاب یکسان ساخته نمی‌شوند، بنابراین دانستن اینکه به دنبال چه چیزی باشید نیمی از کار است. هنگامی که محصول مناسب را تهیه کردید، مهم است که آن را در هر زمانی که در معرض نور خورشید قرار گرفتید و سپس هر چند ساعت بعد از آن استفاده کنید. در اینجا چیزی است که باید روی برچسب ببینید.


1

 آفتاب با طیف وسیع می خواهید

دو نوع اشعه UV وجود دارد. یکی UVA و دیگری UVB است و با هم باعث آفتاب سوختگی و علائم پیری می شوند و همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می دهند. هنگام خرید کرم ضد آفتاب، اطمینان حاصل کنید که برچسب "طیف گسترده" است. این بدان معناست که هر دو نوع اشعه ماوراء بنفش را مسدود می کند و تمام پایه های شما را پوشانده نگه می دارد.


2

شما مواد فعال بسیار خاصی می خواهید


ترکیبات موجود در کرم ضد آفتاب همان چیزی است که باعث می‌شود تا کار خود را برای جلوگیری از نور خورشید انجام دهد. برخی از اقلام در این کار بهتر از بقیه هستند. کارشناسان می گویند شما محصولی می خواهید که حاوی آووبنزون باشد، که به گونه ای طراحی شده است که عمیقاً در پوست شما جذب شود و اشعه های UVA را مسدود کند. مواد دیگری که می خواهید ببینید اکسید روی یا اکسید تیتانیوم است. هر دوی آنها مانعی بر روی پوست شما ایجاد می کنند و به طور فعال پرتوها را از بدن شما منحرف می کنند.


3

 کردن دارید، به دنبال فرمول مقاوم در برابر آب باشید

هیچ نوع ضدآفتابی قرار نیست برای همیشه در برابر آب مقاوم بماند، اما شما می‌خواهید برچسب آن را بخوانید تا مطمئن شوید که کرم شما چقدر دوام می‌آورد. به عنوان مثال، ممکن است "مقاوم در برابر آب برای 90 دقیقه" را مشاهده کنید. اگر قصد دارید بیرون شنا کنید یا ورزش می کنید و گرم و عرق می کنید، یک کرم ضد آفتاب می خواهید که همچنان برای شما کار کند. اگر بیشتر از زمان روی برچسب خیس خواهید شد، مطمئن شوید که دوباره استفاده کنید.


4

مطمئن شوید که SPF کافی دریافت می کنید

SPF مخفف فاکتور محافظت در برابر آفتاب است و هر چه این عدد بیشتر باشد، محصول بیشتر اشعه UVB را مسدود می کند. شما هرگز ضد آفتابی را پیدا نمی کنید که 100 درصد اشعه ها را مسدود کند، اما چیزی با SPF 45 یا 50 بیشتر آنها را مسدود می کند. این بدان معناست که شما مجبور نیستید دیوانه شوید و SPF 90 یا SPF 100 بخرید زیرا آنها خیلی بیشتر از میانگین SPF 50 شما انجام نمی دهند و پیدا کردن آنها به این راحتی نیست.


5

آیا این محصول برای پوست های حساس خوب است؟

اگر پوست حساسی دارید، می دانید که استفاده از کرم ضد آفتاب اغلب می تواند این مشکل را تشدید کند. به همین دلیل است که باید برچسب ها را به دقت بررسی کنید و مطمئن شوید که چیزی را می خرید که برای پوست حساس ساخته شده است. به این ترتیب می توانید بدون اینکه پوستتان از آن رنج ببرد، در برابر نور آفتاب ایمن بمانید.