من می دانم که اقتصاد در حال حاضر خشن به نظر می رسد، اما با اتخاذ برخی عادات مالی ساده می توانید مطمئن شوید که در صدر قرار خواهید گرفت! پول باید ساده باشد اما ما تمایل داریم آن را پیچیده کنیم. به همین دلیل است که من اینجا هستم تا 9 عادت مالی ساده و زیرکانه را به شما ارائه دهم که رعایت و به خاطر سپردن آنها آسان است! به خاطر داشته باشید که کلید ثروتمند شدن به دست آوردن مقدار زیادی پول نقد نیست، بلکه در خرج کردن و پس انداز مناسب است.


                          1

کمتر از توان خود زندگی کنید

از بین تمام عادات مالی موجود در این لیست، یادگیری زندگی کمتر از حد توان باید مهمترین عادتی باشد که باید در سبک زندگی خود بپذیرید. کلید پس انداز پول این است که همیشه سعی کنید با کمتر از درآمد خود زندگی کنید. اگر این کار را به‌طور مداوم انجام دهید، به‌طور خودکار به‌طور مداوم پس‌انداز می‌کنید. سعی کنید تا زمانی که واقعاً به آن نیاز ندارید، چیزهایی را که در حال حاضر دارید ارتقا ندهید تا به پرداخت کمتری ادامه دهید، حتی اگر شروع به درآمد بیشتر کنید. به عنوان مثال، اگر شروع به کسب درآمد کافی کردید که بتوانید به جای رانندگی در اطراف ماشین قدیمی خود، یک ماشین جدید بخرید، دست نگه دارید! شما همیشه می خواهید مطمئن شوید که صورتحساب های ماهانه شما کمتر از آنچه که به دست می آورید است تا پس انداز کنید، نه اینکه هزینه های ماهانه بیشتری را صرفاً به این دلیل که اکنون توانایی پرداخت آن را دارید اضافه کنید.


                             2

به خوشبختی خود فکر کنید

دفعه بعد که فکر می کنید شغلی را انتخاب می کنید که واقعاً نمی خواهید فقط به این دلیل که پول بیشتری به دست می آورید، به یاد داشته باشید که پول فقط تا حدی خوشبختی می آورد. فراتر از آن، پول بیشتر تفاوتی نمی کند. تا زمانی که درآمد کافی برای پرداخت رهن یا اجاره به دست می آورید، در ماشین خود بنزین می گذارید، هر وقت می خواهید هر چه می خواهید بخورید و گاه به گاه تعطیلات را می گذرانید، پول بیشتر شما را خوشحال نمی کند. با این حال، کوتاه آمدن از هر یک از این خواسته ها و نیازهای اساسی می تواند شما را بدبخت کند. بنابراین اگر برای برآورده کردن نیازهای خود به پول نیاز دارید، حتی اگر به آن اهمیت نمی‌دهید، کار را بپذیرید، اگر نیازهای شما قبلاً با درآمد شما برآورده شده است، کار را واگذار کنید و برای موقعیت دیگری تلاش کنید که در واقع خوشحال خواهید شد. در ضمن کسب درآمد بیشتر


                             3

بفهمید وقت شما چقدر ارزش دارد

این یک راه عالی برای فهمیدن اینکه آیا استخدام کسی که به شما در انجام کاری کمک کند واقعاً ارزشش را دارد یا خیر است. برای یک راه سریع و ساده برای فهمیدن اینکه چقدر وقت شما ارزش دارد، سه صفر آخر را از حقوق سالانه خود حذف کنید و عدد باقیمانده را به نصف تقسیم کنید. به عنوان مثال، اگر شما 30000 دلار در سال درآمد داشته باشید، این به شما نرخ 15 دلار در ساعت می دهد. سپس، از این فرمول مفید استفاده کنید تا تصمیم بگیرید چه زمانی برای استخدام شخصی برای انجام کاری که معمولاً از انجام آن خودتان متنفر هستید، اشکالی ندارد. شما همچنین می توانید از این فرمول زمانی استفاده کنید که تصمیم می گیرید آیا ارزش اضافه کاری یا یک شغل عجیب و غریب را دارد یا خیر. اگر ارزش زمان شما بیشتر از هزینه ای است که کار واقعی برای شخص دیگری انجام می شود، او را استخدام کنید! اگر اینطور نیست، باید آن را بمکید و خودتان آن را انجام دهید!


                             4

ذخیره هر افزایش

این عادت مالی یکی از عادت هایی بود که من در واقع از والدینم آموختم. برای بسیاری از مردم، افزایش حقوق معمولاً بهانه‌ای برای پذیرایی از خود با یک شام گران قیمت، یک تعطیلات یا یک خرید ولگردی و قانونی است. جشن گرفتن یک دستاورد عالی است، اما در عین حال، اکنون که پول بیشتری به دست می آورید، نباید در خرج کردن زیاده روی کنید. درعوض، عادت مالی را اتخاذ کنید که هر بار که دستمزدتان افزایش پیدا می‌کند، مقدار پولی را که ذخیره می‌کنید، افزایش دهید. به عبارت دیگر، اگر قبل از افزایش حقوق خود به راحتی زندگی می‌کردید، باید مبلغی را که به برنامه 401 هزار تومانی شما وارد می‌شود پس از افزایش حقوق خود افزایش دهید تا حتی بیشتر از آنچه بوده‌اید پس‌انداز کنید! این برای پاداش نیز صدق می کند.


                             5

مراقب کوپن ها باشید

این قطعا یکی از آن عادت های مالی است که همه ما می توانیم از یادآوری آن استفاده کنیم! گرفتن کوپن برای فروشگاه مورد علاقه شما نباید دلیلی برای خرید شما باشد. این درس سوم، چهارم و هشتمین جفت پمپ قرمز در کمد شماست. کوپن ها باید فقط در صورتی استفاده شوند که نیاز به خرید داشته باشید. آن را بهانه ای برای خرید ولگردی و ولگردی نکنید زیرا در بیشتر موارد باعث می شود پول بیشتری نسبت به حالت عادی خرج کنید. ناگفته نماند که شما معمولاً با یک سری چیزهایی روبرو می شوید که واقعاً به آنها نیاز نداشتید، فقط به این دلیل که فکر می کردید چیزهای زیادی به دست می آورید که نمی توانید از آنها بگذرید. یک راه عالی برای تصمیم گیری اینکه آیا چیزی ارزش بدست آوردن دارد یا خیر، خوابیدن روی آن است. اگر روز بعد هنوز به آن فکر می کنید، آن را دریافت کنید. اگر نه، پس شما واقعاً به آن نیاز نداشتید