اگر به روش‌هایی نیاز دارید که مژه‌های خود را رشد دهید تا ظاهر و احساسی فوق‌العاده داشته باشند، به جای درستی آمده‌اید. هر دختری خواهان مژه های بلند و شاداب است زیرا زیبا هستند. این بدان معنا نیست که بدست آوردن آنها آسان است. خوشبختانه، این نکات برای مژه های بلندتر می تواند کمک کننده باشد. با افزودن آنها به روتین زیبایی خود، می توانید بدون کار زیاد به مژه های بلندی که می خواهید برسید


1مسواک زدن

چرا کار می کند: برس زدن گردش خون را افزایش می دهد و رشد مو را تحریک می کند، و آن را به بهترین پاسخ برای رشد مژه های بلند و پر تبدیل می کند.

روش انجام: از یک برس مخصوص مژه یا یک برس تمیز قدیمی از ریمل استفاده کنید. چند قطره ویتامین E را روی برس بریزید و آن را با دقت از ریشه تا انتها از طریق مژه ها شانه کنید. این کار را دو بار در روز به مدت 5 دقیقه انجام دهید.


2روغن ها

چرا کار می کند: روغن کرچک، نارگیل و زیتون حاوی اسیدهای چرب و ویتامین هایی هستند که فولیکول های مو را تغذیه می کنند.

روش مصرف: قبل از رفتن به رختخواب، یک قطره روغن را روی یک برس یا انگشت تمیز بمالید و روغن را روی مژه ها بمالید. برای تأثیر بهتر، آرایشگران توصیه می کنند چندین روغن را با هم مخلوط کنید.


3وازلین

چرا کار می کند: وازلین آرایشی مژه ها را کاملا آبرسانی و تقویت می کند.

روش مصرف: با احتیاط وازلین را با برس روی مژه ها بمالید و بگذارید شب بماند. مطمئن شوید که به چشم شما نمی رسد. صبح فقط وازلین را با آب گرم پاک کنید.


4چای سبز

چرا کار می کند: چای سبز حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است و اغلب در بسیاری از محصولات آرایشی که با ریزش مو مبارزه می کنند استفاده می شود.

روش مصرف: 1 قاشق چایخوری چای سبز را دم کرده و بگذارید خنک شود. سپس روزی 1 تا 2 بار با اسفنج روی مژه های خود بمالید.


5آلوئه ورا

چرا کار می کند: آب و پالپ گیاه دارای عناصر زیادی است که رشد مو را تقویت می کند.

روش مصرف: یک برگ تازه آلوئه را بردارید، چند قطره از آن را بگیرید و روی مژه هایتان بمالید. آب میوه را برای شب در آنجا بگذارید و صبح آن را با آب تمیز بشویید.


6ماساژ

چرا کار می کند: ماساژ به مژه ها کمک می کند تا مواد مغذی مورد نیاز خود را به سرعت دریافت کنند و در نتیجه رشد آنها را افزایش می دهد.

روش مصرف: دست های خود را کاملا بشویید و چند قطره روغن زیتون یا نارگیل را روی انگشتان خود بریزید. پلک ها و مژه های خود را حدود پنج دقیقه ماساژ دهید. چند بار در هفته تکرار کنید.


7ماسک تخم مرغ

چرا کار می کند: تخم مرغ به تقویت مو و مژه ها کمک می کند و همچنین از ریزش آنها جلوگیری می کند.

روش مصرف: یک عدد تخم مرغ را با 1 قاشق غذاخوری گلیسیرین و وازلین مخلوط کرده و روی مژه ها قرار دهید. ماسک را سه بار در هفته به مدت چند ماه تکرار کنید.