فروشگاه محصولات آرایشی و بهداشتی 

محصولات آرایشی و بهداشتی جایگاه ویژه ای در جهان باز کرده اند.تمایل به صورتی زیبا ودلنشین همراه باپوستی شفاف ازخواسته های هر بانویی است.نکات مهم مراقبت از پوست از مواری  هست که هیچ خانومی نباید از آن غافل شود.
اماده شدن سریع با یک صورت زیبا همراه آرایش نیاز به مواد مرغوب وسالم است.کشور ما ایران سومین  مصرف کننده لوازم آرایشی و بهداشتی در خاورمیانه است،که استفاده از لوازم  آرایشی وبهداشتی یکی از امور روزانه برای بانوان  شده است. از این رو با حجم استفاده  بیشتری  از این مواد روبه رو هستیم.

عوارض عمده لوازم آرایشی و بهداشتی تقلبی

حساسیت
که یکی از شایع ترین موارد استفاده از این لوازم  آرایشی حساسیت است .احساس سوزن سوزن  شدن یکی از واکنش های اصلی این لوازم هست.عطر ها پیش قدم ترین موارد حساسیت زا هستند.عطرها و مواد خشبو کننده می توانند باعث ایجاد سرخی و جوش در پوست ها شود و حساسیت بیشری نسبت به نور آفتاب ایجاد می کنند. در خرید عطرها توصیه میشود بیشترین دقت را به عمل بیاورید .

ریزش مو
ریزش موهایی که بر اثر استفاده از رنگ های غیر مجاز استفاده میشود ممکن است باعث تاسی افراد شود و برگشت مو به سر را غیر ممکن سازد.این رنگ مو ها با تحریک پیاز مو باعث ریزش آنها شده وباید قبل  از استفاده از این رنگ ها حتما تست صورت بگیرد.

آکنه
مواد آرایشی و بهداشتی غیر مجاز می توانند با تحریک غدد چربی پوست باعث ایجاد آکنه شوند که در افراد با پوست حساس خیلی بیشتر خود را نشان میدهد.

آفلاتوکسین
آفلاتوکسین از قوی ترین نوع مواد سرطان زا هستند .این عامل با صدمات حاد بر روی کبد باعث مشکلات فراوانی می شود .این مواد از طریق پوست جذب می شود و حضور  بیشتر آفلاتوکسین در حد غیر مجاز این ماده را به یک ماده سمی تبدیل می کند.

توجه و دقت در خرید کالای آرایشی و بهداشتی 

شماره سریال ۱۲ رقمی
داشتن برچسب فارسی شامل مشخصات شرکت سازنده
عدم مراجعه به مراکزی که این محصولات را فله ای وبا قیمت پایین به فروش می رسانند
داشتن برچسب هالوگرام

مراقبت های صحیح پوستی و بهداشتی

رژیم مناسب پوست 
در این رابطه موارد زیادی هست که باید به آن توجه شود .لایه برداری از پوست و تغذیه درست آن در زیبایی شما تاثیر بسزایی دارد.برای بیرون بردن سلول های کهنه و رویش سلول های تازه  می توان با استفاده از مالش صورت ویا اسید های میوه ای این کار را به خوبی انجام داد.
ماسک هایی که ویتامین دارند در از بین بردن چروک های صورت وخشک شدن و همچنین پوسته پوسته شدن ،جلوگیری از التهابات پوستی نقش دارند. استفاده از سرم ها که ترکیب قوی هستند می توانند به صورت سریع تر و عمیق تر به پوست شما نفوذ کنند و پاکسازی صورت بگیرد .این سرم ها از مشکلات پوستی کم آبی پوست وکدر و بی حال  بودن پوست شما مراقبت می کند.

مراقبت های پوستی
مراقبت از پوست اولین قدم زیبایی است که صبح تا شب ،الزاما ۳ بار در روز باید انجام بگیرد .تمیز کردن پوست ،حفظ مرطوبیت و استفاده از شیر پاکن ها از عوامل مهم بر پوست شما هستند.

تغذیه غذایی
یک رژیم مناسب باید شامل ویتامین های A B C E و آنتیاکسیدان باشد.هدف این ویتامین هاکمک به جوان شدن  و کلاژن سازی پوست  است .سعی کنید از غذاهای آماده کمتر و از غذاهاس طبیعی بیشتر استفاده کنید.

ضد آفتاب
هر روز بعد از بیدار شدن وشست وشو ی صورت حتما از ضد آفتاب ها استفاده کنید .در طول روز چند بار آن را تجدید کنید.ضد آفتاب ها  وظیفه مراقبت از پوست شما را دارند.نور خورشید باعث چروک ولک ها و حتی سرطان می شود  ، این کرم ها ی ضد آفتاب  به شما برای مقابله با این مشکلات کمک می کند.انتخاب کرم ضد آفتاب  مخصوص پوست خود از متخصصین پوست و مو مشاوره بگیرید.

سخن آخر

برای داشتن پوستی شاداب اولین قدم زندگی سالم همراه با ورزش و فعالیت بدنی و تغذیه  درست است و بعد از آن مراقبت و استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی است .سعی کنید مراقبت از پوست را جدی بگیرید.
پوست خود را تمیز و مرطوب نگه دارید از محصولات مجاز و با کیفیت استفاده کنید .پوست خود  را دور از نور خورشید قرار دهید واز ضد آفتاب ها به طور جدی استفاده کنید.